Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski

Adres: Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski, Polska.

Strona internetowa: chelm-sl.katowice.opoka.org.pl.
Specjalności: Kościół katolicki, Kancelaria.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 289 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski, Polska

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim jest ważnym miejscem do odwiedzenia, szczególnie dla wiernych katolickich. Znajduje się on przy Adresie: Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski, Polska.

To piękne miejsce z bogatą historią i architekturą, która z pewnością przyciągnie waszą uwagę. Jest tu również dostępny parking dla osób na wózkach, co czyni go dostępnym dla każdego.

Jako kościół katolicki, oferuje on księgi metrykalne oraz usługi kancelarii, co może być przydatne dla tych, którzy poszukują informacji o swoich przodkach lub planują organizować tu swoje śluby, chrzty lub pogrzeby.

Na stronie internetowej: chelm-sl.katowice.opoka.org.pl znajdują się dodatkowe informacje na temat godzin otwarcia, adresu i kontaktu. Można tam również znaleźć informacje na temat najbliższych mszy świętych i innych ważnych wydarzeń w kościele.

Na Google My Business kościół ma 289 recenzji, co świadczy o jego popularności wśród wiernych i odwiedzających. Średnia ocena tych recenzji wynosi 4.6/5, co sprawia, że jest on wysoko ocenianym miejscem.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz oddać hołd swojej wierze, czy jedynie miejsca, w którym możesz zobaczyć piękną architekturę i historię, Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim jest pewne miejsce, które warto odwiedzić. Zapraszamy Państwa do kontaktowania się z kościołem przez jego stronę internetową, aby uzyskać dodatkowe informacje i podłączyć się do społeczności wiernych.

Recenzje dla Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
Andrzej Majda
5/5

Nie wiedziałem, że pierwsza wzmianka o Chełmie Śląskim pochodzi z trzynastego wieku. Często przejeżdżam (?) przez tą miejscowość, a tak mało ją znam.
Kościół wybudowano na miejscu drewnianej kaplicy, poświęcony został w 1660 roku. Wielokrotnie był przebudowywany. Trzeba przyznać, że dziś wygląda okazale. Warto zatrzymać się w Chełmie Śląskim, zwiedzić choćby sam kościół.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
Kasia Balon
5/5

Kościół z wielowiekową i wielopokoleniową tradycją. Piękny złocony ołtarz, zadbane wnętrze i liczne figurki Świętych sprawiają, że w środku człowiek czuje się bezpiecznie i spokojnie. Jest to mój kościół, moja ucieczka w chwilach trudnych i smutnych. Warto wejść na chwilę i pomodlić się aby poczuć "świętość" tego miejsca.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
Ghost Diamond
5/5

Po za tym że to koscioł , to jest gdzie oko zawieść jeśli chodzi o architekturę wnętrza jak i zewnątrz. Przy budynku parking dosyć spory oraz cmentarz.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
Zibi
5/5

Super organy. Klimat jak za dawnych czasów

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
Kriss (Chrissenior)
5/5

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim.
W 1551 r. zbudowano i poświęcono kaplicę drewnianą pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.
Pierwotny kościół w Chełmie w XVII w. był drewniany i posiadał trzy ołtarze. W środku znajdował się obraz Ukrzyżowanego. Kościół miał jedną wieżę z dzwonem, a w 1619 r. miał dzwonnicę, w której znajdowały się dwa dzwony i sygnaturka. Pod koniec XVII w. istniejącą kaplicę zastąpiono kościołem murowanym. Obok barokowego kościoła, po jego południowej stronie, stała drewniana dzwonnica, istniejąca aż do lat 70. XIX w. Gruntowny remont kościoła przeprowadzono w latach 1766–1767. Na przełomie XVIII i XIX w., obok kościoła powstał cmentarz parafialny z kaplicą pw. św. Piotra. Prace przy pierwszej rozbudowie kościoła trwały aż do 1887 r. Rozbudowa z lat 80. XIX w. zmieniła kościół chełmski z budowli na rzucie prostokąta w budowie mającą rzut krzyża podłużnego, łacińskiego. Ostatnia przebudowa, a właściwie gruntowny remont, został przeprowadzony w latach 70. XX w.

Autorami obecnego kształtu kościoła byli architekci Koziczynski i Kotz z Pszczyny. Koziczynski prowadził nadzór budowlany z ramienia Rejencji w Opolu, a Kotz był jednym z wykonawców robót budowlanych. Od 1966 r. kościół w Chełmie Śląskim został wpisany do rejestru zabytków województwa katowickiego, jego opis znajduje się także w Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce.

Od 1619 r. komendariuszem dla parafii chełmskiej był ks. Blasius Wolbramowicz (Błażej z Wolbromia), a pierwszym proboszczem Wojciech Synowiec mianowany w 1660 r. przez bpa Andrzeja Trzebnickiego; obecnie proboszczem jest ks. Piotr Guzy (od 2000 r. administrator, a od 2001 r. proboszcz).

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
Hanna Maciejewska
1/5

Kościół jako budowla piękny. I nic więcej sztampa. Dziś odpust wariactwo że strzelanie. Może warto aby księża potępili to idiotyczne strzelanie. To uczy agresji , nie służy niczemu oprócz strachu, nerwów . Zwierzęta że strachu muszą brać leki tak jak ja . I czy to jest zgodne z nauką kościoła. Oczekuje Od kościoła walki z tym idiotyzmem. Dla mnie w dzisiejszych czasach to czysty bandytyzm.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
acila
5/5

Kościół ładny i schludny, Msze Święte raczej normalne. Na uwage zasługują rzeźby za ołtarzem. Uważne oko zauważy coś nietypowego 😉

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim - Chełm Śląski
maciek chudkiewicz
5/5

Przepiękny kościół z XVII wieku. Szeroki, dostojny. Kamery pokazujące ołtarz-dla mnie bomba i nowość.
Kościół pięknie odnowiony. Ksiądz mówiący z sensem. Czego chcieć więcej...?

Go up